Strzyżenie i odżywanie włosów

Lut 8, 2012   //   by nikon   //   Fryzury okolicznościowe, Strzyżenie damskie, Strzyżenie męskie  //  Możliwość komentowania Strzyżenie i odżywanie włosów została wyłączona

Długie włosy

Każda osoba, która miała lub ma długie włosy, wie, ile z nimi bywa czasem problemów. W przypadku długich włosów kluczowym elementem jest dobór odpowiedniej fryzury oraz techniki strzyżenia. Ma to na celu podkreślić ich długość, a przy tym nie pozbawić ich optycznej gęstości. Wiele osób, a w szczególności kobiet uważa, że długie włosy podkreślają kobiecość. Przy systematycznych wizytach u fryzjera wystarczy minimalne podcięcie końcówek i odpowiednie odżywienie ich, co da zdrowie włosy i znacznie ułatwi ich układanie.

Średnie włosy

Włosy średnie sięgają do ramion. Jak przy każdej długości włosów potrzebne jest profesjonalne i umiejętne dopasowanie fryzury do kształtu twarzy, rodzajów włosów, dzięki czemu podkreśli się urodę. Odpowiednio dobrana technika i strzyżenie pozwoli uzyskać efekt tzw. samo-układającej się fryzury. Warto odwiedzać fryzjera co 1-2 miesiące.

Włosy krótkie

Krótkie włosy są jednymi z najwygodniejszych fryzur, mimo to, potrzebują szczególnej uwagi podczas strzyżenia. Fryzura powinna być indywidualnie dobierana do typu urody i włosów danej osoby. Należy zaznaczyć, że nie każdej osobie pasują krótkie włosy. Ważnym elementem jest systematyczne podcinanie (odświeżanie) fryzury. Powinniśmy to robić co około półtora miesiąca.

Strzyżenie asymetryczne

Strzyżenie to należy do tzw. odważnych stylizacji i sprawia, że nasza fryzura będzie się wyróżniała w tłumie. Polega to na „nierównym” strzyżeniu włosów. W ten sposób możemy jedną stronę głowy zostawić znacznie krócej niż drugą. Ten rodzaj strzyżenia jest bardzo efektowny, modny, pozwalający na uzyskaniu kilku fryzur w jednej. Asymetria może być też zrobiona tylko na części fryzury np. na grzywce (grzywka na ukos).

Odżywianie

Wielu osobom wydaje się, że nie trzeba specjalnie zwracać uwagę na swoje włosy. Jest to duży błąd, bo o skórę głowy, cebulki włosów i o same włosy trzeba równie dbać, jak o np. twarz, czy dłonie. Dzięki temu nasze włosy pozostaną na długo piękne, zdrowie i gęste. Na włosy stosujemy ampułki i maski, które mają pomóc przy codziennej pielęgnacji. Można łączyć specyfiki, aby podwoić efekt, aby pobudzić włosy do rośnięcia, oraz odbudować te, które już mamy.

Maski

Maski odżywiają włosy na całej ich długości. W zależności od potrzeby: nawilżają, odżywiają, zakwaszają, wyrównują strukturę włosa, przedłużają trwałość koloru Itd. Każda osoba ma różny rodzaj włosów, co za tym idzie – wymagają innego sposobu pielęgnacji. W domu, często nie mamy czasu, ochoty lub po prostu nie mamy odpowiedniego produktu. Włosy po zimie bądź po wakacjach są zniszczone, przesuszone słońcem bądź mrozem.

Warto wtedy o nie szczególnie zadbać, żeby cieszyły nas cały rok. W salonie zrelaksujemy się już przy myciu głowy z odprężającym masażem.  Poprawi to ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu cebulki włosa będą bardziej odżywione. Precyzyjne nałożenie maski i użycie ciepła pozwoli na lepsze działanie produktu.  Sprawi, że nasze włosy staną się jedwabiście gładkie i błyszczące. Efekt po maskach zobaczymy już praktycznie po zastosowaniu.

Ampułki

Ampułki poprawiają kondycję włosa przez odbudowę ich cebulek. Ampułka nakładana jest tylko na skórę głowy tylko na umytą głowy. Dzięki masażowi, skóra głowy jest lepiej ukrwiona, a substancje odżywcze lepiej wchłaniają się w cebulki włosa. Włosy się wzmacniają i pobudzają do wzrostu nowe.

Ampułki zalecane są przy wypadaniu włosów, po ciąży, oraz do cienkich włosów by zwiększyć ich objętość i kondycję. Efekt po ampułkach jest widoczny dopiero po 2-3 miesiącach. Żeby ampułki dobrze działały trzeba kilkukrotnie powtórzyć zabieg.

Comments are closed.